Çocuklarda Görülen Psikolojik Sorunlar

Çocuklarda Görülen Psikolojik Sorunlar. Çocuklarda görülen psikolojik sorunlar için çocuk psikiyatristlerinden randevu alabilirsiniz.

Çocuklarda Ortaya Çıkan psikolojik sorunlar:

12. aydan 24. aya kadar.

Hayatın 2. yılındaki amaçlar. Oturağa alışmak istememek. İlk evetler, ilk hayırlar. Karşı çıkmalar ve saldırganlıklar. Çocuğun kaprisleri karşısında nasıl bir tavır almak gerekir. İki yaşında oyun çok önemli bir yer tutar.

Hayatın ikinci yılında ortaya çıkan değişikliklerin en önemli olanları hangileridir?

Çocuk ikinci yılında cisimleri elinde tutmayı daha iyi öğrenir. Aynı zamanda hareketleri de geliştiği için  çevresini tanımakta daha özgürdür. Her gün biraz daha bağımsız olmaya başlar. Vücudun tüm fonksiyonlarını yavaş yavaş kavramaktadır. Büyüklerin yanına gitme yada onlardan uzak durma gibi konularda kendisi karar verir. İstediği oyuncağı seçmede bağımsız olduğunu hisseder ve yalnız başına yemek yemeğe çalışır. Hareket etmeye başladıktan sonra zekasının gelişimi dahada hızlanır. Olanları hatırlayıp olacakları kestirmeye başlar. Artık gerçekleri gördüğünden ve bildiğinden daha değişik olduğunu ansızın bambaşka olaylarla karşılaşabileceğini anlar. Bu arada konuşma yeteneği günden güne gelişir ve dili tam bir iletişim aracı olarak kullanır.

(Visited 22 times, 1 visits today)