Ekzema İçin Mhrs Randevu Al

Ekzema İçin Mhrs Randevu Al.

Özellikle çocuklarda görülen ekzama için hangi doktordan randevu almak gerekir? Online Merkezi Hekim Randevu Sisteminden randevu almak isteyen vatandaşlarımız öncelikle şikayetlerinin gerçekten ekzema olup olmadığını tespit etmeleri gerekmektedir.

Şikayetin ekzema olup olmadığını anlayamıyorsanız önce aile hekiminize muayene olunuz. Aile hekiminizi için mhrs randevu alabilirsiniz.

Özellikle çocuklarda görülen ekzema için mhrs hastane randevusu alınıp çocuk doktoruna veya cildiye uzmanına muayene olunabilir.

Ekzema Nedir?

Deride oluşan veziküllü kızarıklıklara ekzema denir. Allerji konusunda önemli olanlar:

a) Ekzema veya atopik deri hastalığı, özellikle küçük çocuklarda derilerin belirli bölgelerinde ortaya çıkan kaşıntılı kızarıklıklardır.

b) Ekzema veya temasa bağlı deri hastalığı. Atopik deri hastalığı 3-6 aylık bebeklerin kıvrım yerlerinde, ağız kenarlarında bazanda tüm vücutlarında meydana gelir. Çoğunlukla üç yaşına gelince iyileşir. Ama deri daima kuru ve ince kalır. Ergenlik döneminde tümüyle geçtiği gibi daha kötü bir halede gelebilir. Bu durumda olgunluktada devam eder. Derideki hastalığın gerilemesinden sonra başka allerjik durumlar (astım veya nezle gibi)ortaya çıkar. Diğer allerjilerin başlama olasılığı %50 dir. Temasa bağlı deri hastalığı ekzemalı bi görünüme sahiptir. Basit kimyasal bileşiklere (vernik, çimento, madensel tuzlar) veya metallere (nikel, krom) doğrudan doğruya temas edilince başgösterir. Temas noktasına, yani ellere, bileklere ve kollara yerleştiği görülür. Başlıca nedenleri kozmatikler, saat ve bilezik gibi madeni nesneler ve pek çok endüstriyel ürünlerdir…

Kaynak: Baskan Sağlıklı Yaşam Ailenin Tıp Ansiklopedisi

(Visited 54 times, 1 visits today)