Hastane Randevu Alma Numarası 2018

Hastane Randevu Alma Numarası 2018. Hastane Randevu Alma Numarası kaç? Hastane Randevu Alma Numarası neden açılmıyor? Hastane Randevu Alma Çağrı Merkezi Numarası. Hastane Randevu Alma Telefonu kaç?

Vatandaşların hastane kuyruklarında beklemeden kısa sürede muayene olup hastanedeki işlerini bitirmeleri için çeşitli yöntemler denenmiştir. Modern sıralama ve hastane muayene sırası alma yöntemlerinden en çok kullanılanlardan biride telefon ile randevu alma sistemidir.

Türkiye’de Telefon ile Hastane Randevu Alma Numarası ALO 182 MHRS Çağrı Merkezidir.

Alo 182 MHRS Çağrı Merkezinden Sağlık Bakanlığına bağlı 3.Basamak Eğitim ve Araştırma Hastanelerinden, 2. basamak Devlet Hastanelerine, Ağız ve Diş Sağlığı Merkezlerine ve 1. basamak Aile Hekimlerine telefon ile randevu alabilirsiniz.

MHRS Randevu alma ana kanalları şu şekildedir: ALO 182 çağrı merkezi, MHRS web sitesi (https://www.hastanerandevu.gov.tr / https://www.mhrs.gov.tr), MHRS mobil uygulaması

MHRS üzerinden randevu alabilmek için ALO 182 hattı  arayarak operatörlerden destek alabilirsiniz.

ALO 182 MHRS Çağrı Merkezini arayarak karşınıza çıkan operatörden istediğiniz il ve hastaneden istediğiniz poliklinik ve hekime hatta aile hekiminize randevu almanız mümkündür.

ALO 182 MHRS Çağrı Merkezini arayarak TC Kimlik Nu ve kimlik bilgilerinizi vererek Anne, Baba, Eş ve çocuklarınız içinde hastane randevusu almanız mümkündür.

İnternetten  randevu almaktan zorlanan veya interneti olmayan vatandaşlar ALO 182 MHRS Çağrı merkezini arayarak randevu alabilirler.

ALO 182 MHRS Çağrı Merkezini Aramak Ücretli mi?

ALO 182 Randevu Hattı acil aramalar kapsamında olmadığından ücretlidir. Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) ücretlendirmede ana kuralları ve üst sınırı belirlemektedir. Hem sabit hatlardan hem de cep telefonlarından ALO 182’yi aramak sabit bir telefon hattını aramakla eşdeğerdir. BTK’ya göre Türkiye’de sabit hatları aramak dakikası en fazla 46,25 kuruştur. Türk-Telekom dakikası 7-15 kr. arası ücretlendirme yapmakta olup, tarifeler değişebilmektedir.

GSM firmaları da BTK’nın belirlediği bu üst sınırı geçemez. Ayrıca vatandaşlarımız sözleşme veya paketlerinde geçerli olan bedava dakikalarını da kullanabilmektedirler. Cep veya Sabit telefon şirketinizle iletişime geçerek ücretlendirme hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Sağlık Bakanlığı’nın bu hat üzerinden gelir elde etmesi ya da vatandaşların telefon hattına ilave bir ücretin faturalandırılması söz konusu değildir. İnternet ve akıllı cihazlar (cep telefonu, tablet vs.) üzerinden alınan randevular ise ücretsizdir.

(Visited 112 times, 1 visits today)