Hastane Randevu Merkezi Bayramda Açık mı?

Hastane Randevu Merkezi Bayramda Açık mı? Sağlık Bakanlığına bağlı tüm hastane , Ağız ve Diş Sağlığı Merkezleri ve Aile Hekimlerine Merkezi Hekim Randevu Sistemi üzerinden randevu alınabiliyor.

Ramazan nedeniyle doktora gitmeyi erteleyen hastaların merak ettiği bir konu da Ramazan bayramında MHRS açık mı? Oruç tuttuğu için basit şikayetleri için doktora gitmeyi erteleyen vatandaşlar bayramdan sonra hastaneyi gitmek isterse randevu almakta zorlanırmı?

Bilindiği üzere randevu almak için iki yol var bunlardan biri internetten online olarak randevu almak diğeri de ALO 182 nolu telefonu arayarak MHRS çağrı merkezinden telefon ile randevu almak.

İnternetten randevu almak isteyen vatandalar www.mhrs.gov.tr adresinden istedikleri günde istedikleri hekimi ve hastaneyi seçerek randevu alabilmektedirler. İnternetten randevu almanın herhangi bir gün ve tatil sınırlaması yok. tek yapmaları gereken Sağlık Bakanlığı Merkezi Hekim Randevu Sistemi MHRS giriş için TC Kimlik no ve MHRS Parolası.

Eğer MHRS parolanız yoksa sisteme e-Devlet üzerinden www.turkiye.gov.tr adresinden de giriş yapabilirsiniz. 7 Gün 24 saat sistem hizmetinizde. Bu nedenle bayram tatilinde de mhrs den randevu alınabilir. Ancak bayram tatilinde hastanelerde acil servisler dışında poliklinik hizmeti verilmeyeceği için randevunuzu bayramdan sonraya almanız gerekecektir.

ALO 182 MHRS Çağrı merkezi de 7 gün 24 saat esasına göre hizmet vermektedir. Telefon ile bayram tadilinde MHR çağrı merkezine ulaşabilirsiniz. Tıpkı internet randevu da olduğu gibi ALO 182’den de bayram sonuna randevu almanız mümkün.

Sitemiz uzmanları siz değerli vatandaşlarımıza Merkezi Hekim Randevu Sistemi hakkında gerekli bilgileri derleyip vatandaş bilgilendirme hizmeti vermekten mutluluk duymaktayız.

Sağlıklı Kalınız.

(Visited 28 times, 1 visits today)