MHRS ALO 182 Neden Aranmıyor?

MHRS ALO 182 Neden Aranmıyor?  Alo 182 Neden Hep Meşgul? MHRS ALO 182 Neden Aranmıyor 2018 ? MHRS ALO 182 Neden Cevap Vermiyor? Özellikle 2018 yılının ilk aylarında vatandaşlarımızın sitemize yönelttiği en yoğun soruların başında ALO 182 MHRS Çağrı Merkezine neden ulaşılamadığı, neden hep meşgul olduğu ve neden cevap verilmediğine yönelik sorulardır.

Vatandaş Soruyor:  Alo 182 Neden Aranmıyor?

Alo 182 MHRS:  Sağlık Bakanlığı Merkezi Hekim Randevu Sistemi telefon ile randevu sistemi ALO 182 aranıyor ancak vatandaşların genellikler telefon ile randevu almak için sisteme yüklenmesinden kaynaklı aşırı yoğunluk nedeniyle telefonda kitlenme olması nedeniyle çevir sesi gelmemektedir. Bunu bizzat sitemiz ekibi deneyerek test etti.

Vatandaş Soruyor:  Alo 182 Neden Hep Meşgul?

Alo 182 MHRS: Telefonla randevu sistemi aşırı yoğunluktan zaman zaman meşgul olmaktadır. Sistem canlı operatörler ile çalışmakta vatandaşlar bazen telefonda gerektiğinden uzun süre operatörlerle konuşup derdini anlatmak zorunda kalmaktadır. bu durumlar hattın sürekli meşgul olmasına neden olmaktadır.

MHRS Çağrı Merkezini telefon ile arayarak Hastane randevusu alma isteyen vatandaşlar  182 nolu telefonu saatlerce aradıklarını ancak ulaşamadıklarını söylemekteler. Bugünlerde vatandaşların en çok merak ettiği konu “182 neden aranmıyor” oldu. Sağlık bakanlığına bağlı hastanelerden  doktor ve  polikliniklerden rahatsızlıklarına göre randevu almak isteyen vatandaşlar, 182’yi aradıklarını ancak cevap alamadıklarını ileri sürdü. Yada  çağrı merkezi üzerinden randevu alma hattı olan 182’ye ulaşamadı veya sürekli meşgul olduğu belirtildi.

ALO 182 ile randevu alamıyorsanız internetten online randevu alınız

  1. MHRS İnternetten Randevu Üyeliğiniz yoksa önce MHRS ÜYE olunuz

https://www.hastanerandevu.gov.tr ya da https://www.mhrs.gov.tr adresinden randevu al bölümüne girdiğinizde, “Yeni Üye” bölümünden sizin belirleyeceğiniz bir şifre ile üyelik oluşturarak sisteme giriş yapabilirsiniz.

Akıllı cihazınıza MHRS Mobil uygulamasını indirerek “Yeni Üye” bölümüne giriş yaptıktan sonra bilgilerinizi girerek Üyelik işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Girmiş olduğunuz bilgilerin Nüfus Müdürlüğü?nde bulunan bilgileriniz ile eşleşmesi gerekmektedir. Aksi takdirde üyelik işleminizi gerçekleştiremezsiniz.

     2. Mhrs İnternet Randevusu Al

MHRS Randevu alma ana kanalları şu şekildedir: ALO 182 çağrı merkezi, MHRS web sitesi (https://www.hastanerandevu.gov.tr / https://www.mhrs.gov.tr), MHRS mobil uygulaması

MHRS üzerinden randevu alabilmek için ALO 182 hattımızı arayarak operatörlerimizden destek alabilirsiniz.

Web’den randevu almak için; Daha önceden üyelik kaydınız yok ise “Randevu Al” butonuna tıkladıktan sonra gelen ekrandan “Üye Ol” seçeneğini tıklayarak üyelik işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Eğer üyeliğiniz mevcut ise kimlik numaranız ve şifrenizle istediğiniz hastane ve hekimi seçerek randevunuzu oluşturabilirsiniz.

MHRS mobilde randevu almak için ise akıllı cihazınızın uygulama marketinden MHRS uygulamasını indirerek üyelik kaydınız yoksa oluşturabilir, var ise kimlik numaranız ve şifreniz ile giriş yaparak randevunuzu alabilirsiniz.

(Visited 71 times, 1 visits today)