Mhrs Diyetisyen Randevusu Nasıl Alınır?

Mhrs Diyetisyen Randevusu Nasıl Alınır? Merkezi Hekim Randevu Sisteminden Diyetisyene randevu alınabilir mi? Diyetisyen Randevusu Nasıl Alınır?
Sağlık Bakanlığına Bağlı Devlet Hastaneleri ile Eğitim ve Araştırma Hastanelerinden Diyetisyen Randevusunu doğrudan alamazsınız. MHRS sitemi üzerinden veya ALO 182 MHRS Çağrı Merkezinden diyetisyene doğrudan alamazsınız.

Sağlık Bakanlığına Bağlı Hastanelerde Diyetisyene gitmek istiyorsanız öncelikle MHRS üzerinden bir dahiliye uzmanına randevu alıp doktora muayene olduktan sonra doktorunuzdan diyetisyene sevk edilmenizi isteyebilirsiniz.

MHRS hastane dahiliye randevusu nasıl alınır? ALO 182 ile dahiliye polikliniği randevusu nasıl alınır? Merkezi Hastane Randevu Sistemi (MHRS) üzerinden hastane , dahiliye polikliniğine ve ondanda diyetisyene randevusu alabilirsiniz. Ayrıca ALO 182 ile de dahiliye uzmanına ondan da diyetisyen randevusu almak gerekiyor.  

İnternetten Online Diyetisyen Randevusu Nasıl Alınır?

Diyetisyen randevunuzu 4 adımda alabileceksiniz.

1. adımda sol taraftaki klinik kısmına İç Hastalıkları (Dahiliye) seçiyoruz.

2. adımda sol taraftaki arama araçlarını kullanarak uygun hekimlerin listesini getirebilirsiniz.

3. adımda hekim listesinden istediğiniz hekimi seçerek hekim çalışma cetvelini görüntüleyebilirsiniz.

4. adımda hekim çalışma cetvelinden uygun bir saat dilimi seçip randevunuzu kaydedebilirsiniz.

Randevu aldığınız Dahiliye uzmanında muayene olurken diyetisyene gitmek istediğinizi söylerseniz sizi poliklinik diyetisyenine yönlendirecektir.

Hastanelerdeki Poliklinik Diyetisyeninin Görevleri;

Sağlık Bakanlığı Hastanelerinde diyet polikliniğinde genellikle her gün bir diyetisyen görev yapmaktadır.Diyet polikliniğine doktor tarafından yönlendirilen kişilere hastalıklarına uygun diyet eğitimleri verilmekte ,takip gerektiren hastalar rutin aralıklarla takip edilmektedir.

Diyet polikliniğinde; Diyabet, Böbrek Hastalıkları, Safra Kesesi Hastalıkları, Obezite, Mide ve Bağırsak Hastalıkları,Test Diyetleri (kolonoskopi,şeker yükleme testi,gaitada gizli kan v.b.) Karaciğer Hastalıkları,Kabızlık,İshal, Pankreatit, Böbrek Taşları, Kalp ve Damar Hastalıkları,Kanser , Kemik ve Eklem Hastalıkları, Sinir Sistemi Hastalıkları , Alerjik Hastalıklar ,Gebe beslenmesi , Çocuk Beslenmesi ve sporcu Beslenmesi gibi konularda diyet verilmektedir.

(Visited 72 times, 1 visits today)