Mhrs Şifre, Mhrs Şifresi Nasıl Alınır? Mhrs Şifre Örnekleri

Mhrs Şifresi 2018

Mhrs Şifre, Mhrs Şifresi Nasıl Alınır? Mhrs Şifre Örnekleri. Mhrs Şifre 2018,Mhrs Şifresi,Mhrs Şifresi Nedir, Mhrs Şifre Örnekleri.

Sağlık Bakanlığına ait Devlet Hastaneleri, Eğitim ve Araştırma Hastaneleri, Diş Hastaneleri ve Aile Hekimlerine MHRS (Merkezi Hekim Randevu Sistemi)’den randevu alarak sıra beklemeden muayene olabileceğinizi önceki makalelerimizde açıkladık.

Vatandaş girişi ile internetten online olarak  www.mhrs.gov.tr veya www.hastanerandevu.gov.tr/Vatandas/ adresinden randevu alabilmek için öncelikle sisteme üye kaydı yapıp şifre almanız gerekmektedir.

Mhrs Şifresi Nedir?: Merkezi Hekim randevu Sistemi (MHRS) ile randevu almak için iki yol var.

  1. Mhrs internetten online randevu.
  2. Alo 182 Çağrı merkezinden canlı operatörler yardımıyla randevu almak.

Eğer ki randevunuzu internetten online olarak almak istiyorsanız öncelikle MHRS sistemine üye olup şifre almanız gerekiyor. Randevu almak için MHRS girişi yaparken  Sistem sizden üç aşamalı bilgi girişi isteyecektir.

  • T.C. Kimlik numaranızı giriniz
  • MHRS şifrenizi giriniz
  • Sağda ne yazıyor?

MHRS Şifresi Nasılı Alınır?: İnternetten Online Hastane Randevusu almak isteyen vatandaşlarımız eğer ilk defa sisteme kayıt yaptırıp şifre belirleyecekse lütfen aşağıdaki aşamaları iyi takip etsinler.

1.Aşamada: Sağlık Bakanlığının resmi internet sitesi olan www.mhrs.gov.tr  adresinden sisteme giriş yapınız ve RANDEVU AL butonunu tıklayınınız. (bakanlık web sayfası sağ blokta yer alıyor)

2. Aşama: Karşınıza çıkan aşağıdaki ekrandan ÜYE OL kısmını tıklayınız.

3. Aşama: Öncelikle aşağıda resmi görünen ekrandaki Kimlik Bilgilerinizi doldurunuz. Sağ alt kısımdaki SONRAKİ butonunu tıklayınız.

4.Aşama: Aşağıdaki resimde örneği verilen iletişim bilgilerinizi giriniz ve sağ alt köşede ki SONRAKİ butonunu basınız.

5. Aşama: Aşağıdaki resimde görüldüğü üzere bu aşamada GÜVENLİK BİLGİLERİ girilecek olup PAROLA ve PAROLA tekrar yazılıp güvenlik sorusu ve cevabı da yazıldıktan sonra sağ alt köşedeki KAYDET butonu basılarak şifre alma işlemi tamamlanmış olacaktır.

 

MHRS Şifresi 2018: Yukarıdaki resimden de anlaşılacağı üzere YENİ ÜYE KAYIT işlemlerinin 3. safhasında GÜVENLİK BİLGİLERİ kısmında sizden PAROLA belirlemeniz istenmektedir. Belirlediğiniz parola sizin MHRS giriş şifreniz olacaktır.

MHRS Şifre Örnekleri: Merkezi Hekim Randevu Sistemi Giriş Şifresi nasıl olmalıdır. En uygun MHRS şifre örnekleri nelerdir?

Tüm web tabanlı uygulamaların en önemli unsuru bilgi güvenliği ve gizliliğidir. Zaman zaman sosyal medyaya yansıyan konulardan biride MHRS güvenliği ve bilgilerin gizliliğidir.

Bu nedenle sizlere önerimiz.

Şifreniz doğum tarihiniz, adınız soyadınız gibi sizinle ilgili bilinen bilgileri içermemelidir.

MHRS ŞİFRE ÖRNEKLERİ: Tr57862/   veya Hs4276.

gibi tahmini zor harf ve sayılardan oluşmalı. Tabi sık sık unutmamak şartıyla

Dikkat: sitemizin www.mhrsrandevual.com Sağlık Bakanlığı resmi internet sitesi www.mhrs.gov.tr ile bir bağlantısı yoktur. Amacımız sizlere MHRS konusunda doğru bilgilendirip kolay randevu almanızı sağlamak ve MHRS konusunda ki gelişmeleri anında sizlere duyurmaktır.

Hiçbir bilginiz kayıt altına alınmaz veya tutulmaz. Sağlık Bakanlığı resmi web sayfasına sitemizden verilen linkler ile işlemlerinizi doğrudan bakanlık sayfasından gerçekleştirdiğinizi unutmayınız.

(Visited 3.029 times, 8 visits today)