MHRS Şifre Unutma,Mhrs Parolasını Unuttum, Hastane Randevu Şifresi Unutma

MHRS Şifre Unutma,Mhrs Parolasını Unuttum, Hastane Randevu Şifresi Unutma. Sağlık Bakanlığı Merkezi Hekim Randevu Sistemi (MHRS) Giriş için önce üye olup şifre belirlemek şart. Ancak MHRS şifreni unuttun, Mhrs Şifreni Kaybetttin, Hastane Randevu Sistemi Şifreni Hatırlamıyorsun ne yapacaksın?

MHRS Şifremi Unuttum Geçici Şifre Almak İstiyorum

Artık çaresiz değilsiniz. Eskiden MHRS internet girişi için sağlık bakanlığı www.mhrs.gov.tr ve ALO 182 Telefonla randevu sisteminden başka alternetifiniz yoktu. MHRS internet randevu giriş şifreni unuttuğunda yeni şifre almak zorundaydınız. Şimdi e-Devlet var. mhrs.gov.tr şifreni hatırlamıyorsan. www.turkiye.gov.tr mhrs uygulamasına git ve randevunu al.Mhrs Şifresi Unutmak,Mhrs Yeni Şifre Belirleme,Mhrs Geçici Şifre

MHRS Şifremi Unuttum Geçici Şifre Almak İstiyorum

https://www.hastanerandevu.gov.tr ya da https://www.mhrs.gov.tr adresinden randevu al bölümüne girdiğinizde, daha önceden üyelik kaydı oluşturmuşsanız “Hatırlamıyorum” bölümüne geliniz.

Burada iki yol ile parolanızı yenileyebilir ya da geçici bir parola oluşturabilirsiniz;

  1. E-posta bölümünde T.C. kimlik numaranızı ve sistemde kayıtlı e-postanızı yazınız; mail adresinize gelen parola yenileme linkini kullanarak yeni parolanızı belirleyebilirsiniz.
  2. SMS bölümünde sisteme kayıtlı cep telefonu numaranızı yazınız ve telefonunuza gelen onay kodunu ekrandaki alana giriş yaparak yeni parolanızı belirleyebilirsiniz.
  3. Geçici Parola bölümünden yararlanabilirsiniz. “Geçici Parola” uygulamasını kullanmak isterseniz daha önceden e-Devlet ile giriş yaparak “İleri Seviye Güvenlik” alanından bir PIN oluşturmuş ve SMS ile “Geçici Parola” gönderim özelliğini kullanabilmek için onay vermiş olmanız gerekmektedir.

Eğer ilk 2 yoldan herhangi biriyle parola yenilemeyi deneyip uyumsuzluk uyarısı alırsanız, sistem size kimlik bilgileriniz ile parola yenileyebilmeniz için yeni bir alternatif sunabilir. Ancak bu alternatif yöntemden faydalanabilmek için daha önceden hesabınızdan gizli soru – cevap ve resminizi seçmiş olmanız gerekmektedir. Gelen ekrandan “Kimlik bilgileriniz ile parolanızı yenileyiniz” butonuna tıklayıp doğru bilgileri girdikten sonra parola yenileme ekranına ulaşabileceksiniz. Eğer bu seçenek ile karşılaşmıyorsanız kendinize daha önce gizli soru cevap ve resim seçmediğiniz anlamına gelmektedir.

Eğer bu yöntem ile de parolanızı yenileyemiyorsanız “e-Devlet şifreniz ile sisteme giriş yapın” butonunu kullanarak randevu sistemine erişebilir, hesap bilgileri kısmından iletişim bilgileriniz, parolanız ve gizli soru-cevap ve resminizi güncelleyebilirsiniz.

(Visited 138 times, 1 visits today)