MHRS Yenidoğan Kaydı Nasıl Yapılır?

MHRS Yenidoğan Kaydı Nasıl Yapılır? Merkezi hekim randevu sistemi ile yeni doğan bebeğin kaydı MHRS’ye nasıl yapılır? Yeni doğan bebeğin MHRS kaydı hastaneden otomatik olarak yapılır mı?

Merkezi hekim randevu sisteminden MHRS’ye randevu alabilmek için öncelikle sisteme üye kaydının yapılmış olması gerekmektedir. Eğer sistemde üye kaydınız yok ise internetten online randevu almanız çok kolay olmayacaktır. Alo 182 Çağrı merkezinden randevu alabilirsiniz ancak internetten online randevu alabilmek için üye kaydınızın olması gerekmektedir.

MHRS Üye kaydı için tıklayınız

Merkezi hekim randevu sisteminden yeni doğan bebeğinizin kaydını yaptırabilmeniz için öncelikle bulunduğunuz il veya ilçe nüfus müdürlüğüne giderek bebeğinizin nüfus kaydını yaptırıp, T.C kimlik nosunu almanız gerekmektedir. Zira MHRS üye kaydı için T.C kimlik nosu istemektedir.

Unutmayın ki yeni doğan bebeklerin nüfus müdürlüğüne kaydı doğduktan sonra bir ay içerisinde yapılmalıdır. Bşr ay içerisinde Nüfus kaydını yaptırmayıp daha sonra kayıt için gittiğinizde ceza alabilirsiniz.

Sonuç olarak, yenidoğan bebeklerin nüfus kaydını yaptırdıktan sonra alacakları TC kimlik no ile birlikte MHRS ÜYE kaydını yaptıktan sonra MHRS’den hastane randevusu alabilirsiniz.

MHRS Yeni Doğan Kaydı Nasıl Yapılır?

https://www.hastanerandevu.gov.tr ya da https://www.mhrs.gov.tr adresinden randevu al bölümüne girdiğinizde, “Yeni Üye” bölümünden sizin belirleyeceğiniz bir şifre ile üyelik oluşturarak sisteme giriş yapabilirsiniz.

Akıllı cihazınıza MHRS Mobil uygulamasını indirerek “Yeni Üye” bölümüne giriş yaptıktan sonra bilgilerinizi girerek Üyelik işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Girmiş olduğunuz bilgilerin Nüfus Müdürlüğü?nde bulunan bilgileriniz ile eşleşmesi gerekmektedir. Aksi takdirde üyelik işleminizi gerçekleştiremezsiniz.

MHRS Randevu Nasıl Alınır?

MHRS Randevu alma ana kanalları şu şekildedir: ALO 182 çağrı merkezi, MHRS web sitesi (https://www.hastanerandevu.gov.tr / https://www.mhrs.gov.tr), MHRS mobil uygulaması

MHRS üzerinden randevu alabilmek için ALO 182 hattımızı arayarak operatörlerimizden destek alabilirsiniz.

Web’den randevu almak için; Daha önceden üyelik kaydınız yok ise “Randevu Al” butonuna tıkladıktan sonra gelen ekrandan “Üye Ol” seçeneğini tıklayarak üyelik işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Eğer üyeliğiniz mevcut ise kimlik numaranız ve şifrenizle istediğiniz hastane ve hekimi seçerek randevunuzu oluşturabilirsiniz.

MHRS mobilde randevu almak için ise akıllı cihazınızın uygulama marketinden MHRS uygulamasını indirerek üyelik kaydınız yoksa oluşturabilir, var ise kimlik numaranız ve şifreniz ile giriş yaparak randevunuzu alabilirsiniz.

(Visited 66 times, 1 visits today)