TC No İle MHRS Randevu Almanın İki Yolu

TC No İle MHRS Randevu Almanın İki Yolu. İnternetten online olarak randevu almak isteyen vatandaşlarımı ile randevusunu Alo 182 nolu MHRS Çağrı Merkezinden telefon ile randevu almanın ilk yolu TC Kimlik no sahibi olmaktır.

TC Kimlik no ilk defa 28 Ekim 2000’de her Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşına tek bir Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Numarası verilerek uygulamaya başlanmıştır. İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğünce MERNİS Projesi çerçevesinde, tüm vatandaşlarımızın nüfus kayıtları bilgisayar ortamına aktarılmış ve her vatandaşımıza birer “Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarası” verilmiştir.

2000 yılından önce doğmuş olan tüm vatandaşlarımıza Yeni TC Kimlik No’ları verilirken 2000 yılından sonra doğan her Türk vatandaşı bebeğe doğum kaydından itibaren TC Kimlik no verilmeye başlanmıştır.

TC Kimlik Nosuna sahip Türk Vatandaşları internetten online giriş yaparken Kullanıcı adı olarak TC Kimlik no yazmaları gerekmektedir.

Alo 182 Mhrs Çağrı Merkezinden telefon ile randevu almak isteyen vatandaşlar telefon ile merkezi hekim randevu merkezi çağrı merkezini aradıklarında operatör ilk olarak TC Kimlik no sormaktadır. Bu nedenle MHRS randevu almanız için TC kimlik nonuzu ezbere bilmeniz yada yanınızda TC Kİmlik No yazılı bir kimlik belgesi bulundurmanız gerekmektedir.

TC Kimlik Numarası Nedir?

TC Kimlik numarası, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının nüfus kayıtları arasında bağ kurmak, kişilerin kaydına ulaşmak ve kamu kuruluşlarında tutulan kayıtlar arasında ilişki sağlamak amacını taşıyan bir numara sistemidir. Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarası kişiye bir defa verilir ve değiştirilemez.

Yabancılara TC Kimlik No verilir mi?

Türkiye’de kaydı tutulan yabancılara da Bakanlığın tespit edeceği esaslar içerisinde bir kimlik numarası verilir.

(Visited 46 times, 1 visits today)